Koperek należy do ziół, które są uznawane za lecznicze, a ich działanie potwierdzono naukowo. W związku z tym warto wiedzieć, czy są wskazane również w diecie czworonogów. Czy pies może jeść koperek? Sprawdź w naszym artykule!

Co zawiera koperek?

Koperek uznawany jest za zioło doskonale radzące sobie ze stanami zapalnymi układu pokarmowego, niestrawnością czy wzdęciami. Od kilku lat jednak trwają badania, które wskazują, że podawany dzieciom może być szkodliwy. 

Koper jest silnym antyoksydantem, który chroni przed działaniem wolnych rodników. Bywa pomocny w zwalczaniu nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej. Zawiera witaminy z grupy B, magnez oraz substancje antystresowe i przeciwbakteryjne. Zatem czy pies może jeść koperek? Warto to wiedzieć przed podaniem go do psiej miski.

Czy pies może jeść koperek?

Nie ma żadnego sensu podawanie psu koperku, jeśli je gotowe karmy. Są one całkowicie zbilansowane i dostarczają wszystkich niezbędnych składników. Czasami jednak zawierają również koperek. To sprawia, że odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść koperek, jest twierdząca. 

Zioło to pomaga walczyć ze wzdęciami i poprawia perystaltykę jelit psa. Nadaje się do dodawania do gotowanego jedzenia jako dodatek smakowy oraz leczniczy. Jednocześnie nie należy przesadzać z jego ilością. Każda substancja, podana w nieodpowiednich proporcjach, może spowodować problemy trawienne u twojego pupila.

Gdy wiesz, czy pies może jeść koperek, jesteś w stanie lepiej zbilansować jego żywienie. Pamiętaj, że koperek stanowi jedynie dodatek do psiej diety. Nie przesadzaj z jego ilością, aby nie zaszkodzić psu.

Archiwum: kwiecień 2022
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.