Płatki owsiane występują w kilku formach, które różnią się stopniem przetworzenia. Między innymi to, decyduje, czy płatki owsiane stanowią cenne źródło witamin i minerałów, czy też są niepotrzebne w psiej diecie. Odpowiadamy na pytanie, czy pies może jeść płatki owsiane. Jeśli chcesz rozwiać wątpliwości, zapraszamy do lektury?

Czy pies może jeść płatki owsiane?

Zastanawiasz się, czy pies może jeść płatki owsiane? Wiele zależy od tego, jak je podajesz. Pamiętaj jednak, że nigdy płatki owsiane nie powinny być podstawą psiej diety. Pupil potrzebuje przede wszystkim produktów odzwierzęcych. Właśnie z tego powodu nie powinieneś go karmić nimi częściej niż dwa razy w tygodniu. Dlaczego? Płatki są wysokokaloryczne, dlatego ich nadmierne spożycie może prowadzić do nadwagi.

W jakiej formie podawać psu płatki owsiane?

Czy pies może jeść płatki owsiane niezależnie od ich formy? Płatki błyskawiczne są praktycznie pozbawione cennych substancji, więc ich unikaj. Warto podawać albo zwykłe, albo górskie. Należy je ugotować (najlepiej w wodzie), aby uniknąć biegunki u psa. Nie dodawaj do płatków:

  • soli;
  • cukru;
  • innych dodatków (np. toksycznych dla czworonoga rodzynek).

Wiesz już, czy pies może jeść płatki owsiane i w jakiej formie je przygotować. Pamiętaj, że taki posiłek jest jedynie dodatkiem do diety. Nigdy nie podawaj płatków błyskawicznych czy mieszanek, np. z czekoladą czy bakaliami, ponieważ są niebezpieczne dla psa.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.