Pies jest mięsożercą względnym, co oznacza, że w dużej mierze składniki odżywcze czerpie z produktów odzwierzęcych. Jak to się wiąże z podawaniem mu twarogu? Czy pies może jeść biały ser, czy może z jakiegoś powodu znajduje się on na liście rzeczy zakazanych? Sprawdź to już teraz, czytając nasz tekst!

Weterynarz
Behawiorysta
Dietetyk
Umów wizytę online
Zniżka 15% z kodem: ZWIERZAKI15
pupilmed

Czy pies może jeść biały ser?

Generalnie biały ser dla psa nie jest – sam w sobie – w żaden sposób szkodliwy, jednak, z jego spożyciem mogą wiązać się różne zagrożenia. Oznacza to, że:

  • dawka laktozy może zaszkodzić zwierzętom, które cierpią na nietolerancję tego składnika;
  • sam twaróg może wywołać alergię z uwagi na zawartość białka mleka.

Poza tym, odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść biały ser jest jedna – jak najbardziej.

Czy pies może jeść twaróg? 

Właśnie jako twaróg czasem jest określany ser biały z przyprawami. Jeśli mowa o takim produkcie, to zdecydowanie nie należy podawać go psu. Ser biały z przyprawami nie jest wskazany w diecie, choćby z uwagi na obecność soli czy cebuli lub szczypiorku. Jeśli decydujesz się podawać sam ser, to wybierz ewentualnie średnio tłusty. Ten najtłustszy może wywołać biegunkę.

Mobile 336x280 1
Desktop 580x400 1
Desktop 970x250 1


Wiesz już, czy pies może jeść biały ser. Jeśli nie przesadzasz z porcjami i pozyskujesz go dobrego i sprawdzonego źródła, możesz go podawać raz na jakiś czas. W przeciwnym razie lepiej ograniczyć jego spożycie przez psa.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.