Marchewka to warzywo bogate w karoten, często będące bazą soków i przecierów dla niemowląt. Wydawać by się mogło w związku z tym, że nie ma w sobie nic szkodliwego również dla czworonogów. Sprawdź, czy pies może jeść marchew i w jakiej formie powinna być serwowana pupilowi.

Czy pies może jeść marchew?

Marchewka to jedno ze zdrowszych warzyw, które możesz podać swojemu psu. Jest źródłem wielu substancji odżywczych, w tym:

  • karotenu;
  • potasu;
  • witaminy K;
  • błonnika;
  • witamin z grupy B.

To wszystko sprawia, że pozytywnie wpływa na kondycję twojego czworonoga, poprawia jego wzrok, zwiększa odporność i reguluje wypróżnienia.

Jak podawać marchewkę psu?

Kiedy wiesz, czy pies może jeść marchew, czas przekonać się, jak powinna być ona podawana. Przede wszystkim, możesz zaserwować ją w wersji surowej. Najlepiej pokrój ją w mniejszą kostkę lub paski, aby mieć pewność, że zwierzak dobrze ją pogryzie. Taka marchewka dodatkowo pozytywnie wpływa na zdrowie psich zębów. W gotowanej formie jest zaś idealnym dodatkiem do kleiku ryżowego w razie biegunki u psa.
Spośród wielu warzyw to właśnie marchewka okazuje się idealnym dodatkiem do diety psa. Można dodawać ją zarówno do gotowanych pokarmów, jak i okazjonalnie serwować w wersji surowej. Gdy wiesz, czy pies może jeść marchew, masz szansę przygotować dla niego nowy, pożywny smakołyk.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.