Owoce stanowią cenny dodatek do diety psa, o ile są podawane w odpowiednich proporcjach i w przemyślany sposób. Warto jednak wiedzieć, czego psy nie mogą jeść, aby nie zafundować pupilowi rozstroju żołądka lub zatrucia. W naszym tekście znajdziesz odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść mango. Przeczytaj go już teraz!

Czy pies może jeść mango?

Jeśli chodzi o mango, pies może skorzystać z dobrodziejstw zawartych w tym owocu składników odżywczych. Mowa na przykład o:

  • witaminach A, C, E i z grupy B;
  • kwasie foliowym;
  • miedzi;
  • przeciwutleniaczach.

Czy pies może jeść mango, skoro jest tak bogate w substancje odżywcze? Tak, o ile nie ma na nie uczulenia. U niektórych zwierząt alergia wywołuje jedynie wysypkę czy biegunkę, ale u innych – nawet wstrząs anafilaktyczny.

Mango – pies z cukrzycą je polubi

Mango zawiera sporo cukrów, dlatego nie jest polecane w dużej ilości dla psów otyłych. A czy pies może jeść mango, jeśli ma cukrzycę? Jak najbardziej i warto mu je podawać z uwagi na niski indeks glikemiczny tego owocu.

Jak podać mango swojemu pupilowi?

Pies powinien dostawać ten owoc w formie pozbawionej pestki. Najlepiej obrać go, a następnie pokroić na niewielkie kawałki. Alternatywą są lody z mango. Owoce wystarczy zblendować, a następnie zamrozić. Zwierzak na pewno doceni taki deser!
Wiesz już, czy pies może jeść mango i w jakiej formie możesz podać mu ten owoc. Warto szukać także innych przekąsek o odpowiednim dla psów składzie, jeśli mango nie będzie smakować twojemu pupilowi.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.