Jajka same w sobie są zdrowe dla psów, o ile wiesz, jak należy je podawać. Co jednak w przypadku, gdy zostaną przetworzone? Czy pies może jeść jajecznicę? Przekonaj się, jak to wygląda w praktyce. Jeśli chcesz nią nakarmić swojego pupila, najpierw przeczytaj nasz krótki artykuł!

Mobile 336x280 1
Desktop 580x400 1
Desktop 970x250 1

Czy pies może jeść jajecznicę?

Psom, które nie jedzą surowych posiłków, najlepiej podawać jajko w wersji gotowanej. Wszystko dlatego, że jest wówczas łatwiej strawne. Drugim argumentem jest to, że awidyna – substancja, która prowadzi do rozkładu biotyny – jest w ugotowanym jajku całkowicie neutralizowana. Można by pomyśleć, że jajka po obróbce termicznej można podawać również zwierzętom. Jednak czy pies może jeść jajecznicę?

Weterynarz
Behawiorysta
Dietetyk
Umów wizytę online
Zniżka 15% z kodem: ZWIERZAKI15
pupilmed

Kiedy jajecznica nie zaszkodzi pupilowi?

Wszystko zależy od formy przygotowania. Czy pies może jeść jajecznicę przygotowaną na parze i bez żadnych dodatków, takich jak sól czy cebula? Oczywiście, ale lepiej podawać ją w wersji wystudzonej, aby nie spowodowała skrętu żołądka. Jeśli jednak zamierzasz podać zwierzęciu jajecznicę przygotowaną z przyprawami i dodatkami, lepiej tego nie rób. Będzie tylko ciężkostrawna i może nawet doprowadzić do poważnego zatrucia.
Wiesz już, czy pies może jeść jajecznicę. Zwykle ludzie zjadają ją z dodatkiem przypraw, dlatego często nie będzie odpowiednia dla czworonoga. Niemniej, jajecznica na parze może być – od czasu do czasu – ciekawym urozmaiceniem.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.