Cukinia należy do warzyw sezonowych. Występuje w najróżniejszych rozmiarach i jest jedzona przez ludzi zarówno w wersji surowej, jak i przetworzonej. Czy pies może jeść cukinię, skoro jest ona bezpieczna dla człowieka? Aby poznać odpowiedź, czytaj nasz krótki artykuł.

Mobile 336x280 1
Desktop 580x400 1
Desktop 970x250 1

Czy pies może jeść cukinię?

Warto na początku zauważyć, że na to, czy pies może jeść cukinię, wpływa kwestia jej składu. Zawartość tego warzywa to w aż 90% woda. Oznacza to, że świetnie sprawdzi się jako jej źródło szczególnie w upalny dzień. Cukinia nie zawiera ani w miąższu, ani w skórce żadnych szkodliwych dla psa składników. Jest za to bogata m.in. w witaminę C i może zagościć w jego diecie jako jeden z dodatków.

Jak podawać cukinię swojemu psu?

Jeśli serwujesz swojemu pupilowi surową cukinię, najlepiej zetrzyj ją na tarce. W ten sposób minimalizujesz ryzyko zadławienia, a przy okazji sprawisz, że zwierzak lepiej strawi warzywo. Czy pies może jeść cukinię po obróbce termicznej? Tak, ale najlepsza będzie:

  • ugotowana na parze;
  • blanszowana. 
Weterynarz
Behawiorysta
Dietetyk
Umów wizytę online
Zniżka 15% z kodem: ZWIERZAKI15
pupilmed

W takim przypadku powinieneś ją pokroić, najlepiej na plastry. Nie musisz jej nawet obierać ze skóry!
Cukinia w diecie psa może być atrakcyjnym dodatkiem i cennym źródłem witamin. Wiesz już nie tylko, czy pies może jeść cukinię, lecz również to, w jakiej formie ją podawać. Możesz więc wzbogacić jego jadłospis i zadbać o zdrowie swojego pupila.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.