W diecie twojego psa najważniejszą rolę grają składniki odzwierzęce. Mowa na przykład o mięsie i podrobach, które dostarczają białek i tłuszczów o wysokiej strawności i dobrej przyswajalności. Czy pies może jeść żurawinę, która bynajmniej do mięs się nie zalicza? Sprawdź, czy jest równie zdrowa dla czworonogów, jak dla ludzi!

Mobile 336x280 1
Desktop 580x400 1
Desktop 970x250 1

Czy pies może jeść żurawinę?

Żurawina słynie ze swoich właściwości zakwaszających i antybakteryjnych. Właśnie dlatego często jest stosowana przy schorzeniach dolnych dróg moczowych. Zawiera również:

  • witaminy C i E, dzięki czemu stanowi bombę witaminową;
  • karoten;
  • antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. 

Czy pies może jeść żurawinę, skoro jest taka zdrowa? Tak, zdecydowanie!

Weterynarz
Behawiorysta
Dietetyk
Umów wizytę online
Zniżka 15% z kodem: ZWIERZAKI15
pupilmed

W jakiej formie podawać psu żurawinę?

W żurawinie nie ma żadnego składnika, który można by uznać za szkodliwy dla psów. Wręcz przeciwnie – jest wiele takich, które wspierają zdrowie czworonoga. Warto podawać te owoce zwłaszcza przy schorzeniach związanych z pęcherzem czy cewką moczową (jako wsparcie dla terapii – po konsultacji z lekarzem weterynarii). Możesz dawać psu żurawinę świeżą i przetworzoną, o ile nie ma dodatków (np. cukru) i nie jest siarkowana.
Jak widzisz, odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść żurawinę, jest twierdząca. Owoce te są bardzo wartościowe czworonogów. Wspierają ich odporność i pomagają zwalczyć infekcje. Podawaj je jednak w ograniczonej ilości.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.