Wielu opiekunów zastanawia się, czy ogórek kiszony dla psa jest zdrową przekąską. Tak naprawdę to jedno z niewielu warzyw, które można podawać w prawie każdej formie. Dlaczego tak jest? Czy pies może jeść ogórki z zalewy? Przekonaj się, czytając ten krótki artykuł!

Czy pies może jeść ogórki?

Zastanawiasz się, czy psy mogą jeść ogórki? Te świeże, czyli zielone i gruntowe, to bardzo dobra propozycja. W obu formach ogórek stanowi przede wszystkim doskonałe źródło… wody. Polecany jest więc zwłaszcza w upały, kiedy zwierzakowi grozi odwodnienie. Możesz podać go w kawałku i lekko zamrozić, jeśli dzień jest bardzo gorący.

Ogórek kiszony dla psa a dodatki

A czy pies może jeść ogórki kiszone? Tak! Są bowiem świetnym źródłem substancji wspierających odporność i florę bakteryjną jelit. O czym musisz pamiętać?

  1. Bądź ostrożny i podawaj je najlepiej po opłukaniu, aby usunąć nadmiar soli. 
  2. Nie dawaj psu dodatków do ogórków kiszonych, np. czosnku czy chrzanu. 

Czy psy mogą jeść ogórki konserwowe?

Jedynym rodzajem ogórków, których pies nie powinien jeść, są te konserwowe. Wszystko dlatego, że zostały przygotowane w zalewie octowej. Ocet jest dla psa szkodliwy i nie powinien pojawiać się w jego diecie.


Zawsze przed wprowadzeniem nowego składnika do diety upewnij się, jakie warzywa może jeść pies. W ten sposób pupil uniknie problemów gastrycznych. Teraz, gdy wiesz, czy pies może jeść ogórki, pozostaje ci tylko podawać je we właściwej formie.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.