Kanarki to urocze ptaszki pochodzące głównie z Wysp Kanaryjskich. Są niezwykle popularnymi pupilami także w polskich domach. Któż nie kojarzy małego żółtego ptaszka, który porankami raczy uroczym trelem? Istnieje wiele gatunków tych ptaków – śpiewające, kształtne i barwne – i to właśnie ta cecha wpływa na to, ile kosztuje kanarek. Na co jeszcze musisz wydać pieniądze, gdy w grę wchodzi kanarek? Ile kosztuje jego utrzymanie? Sprawdź!

Ile kosztuje kanarek?

Kanarki, które możesz kupić w sklepie zoologicznym, są znacznie tańsze niż te z hodowli. Ile kosztuje kanarek tradycyjny, czyli żółty śpiewający? Jego cena to około 50 zł. Na taką stawkę ma wpływ między innymi brak wiedzy o pochodzeniu zwierzęcia.

Ptak hodowlany może osiągać znacznie wyższe ceny. Tu poznajesz historię jego przodków oraz masz pewność, że kanarek nie pochodzi z przemytu. A ile kosztuje kanarek rosyjski? Nawet 500 zł – tyle przyjdzie ci zapłacić za takiego ptaka. Cena może być jednak też wyższa i wynosić nawet 1000 zł.

Ile kosztuje utrzymanie kanarka?

Decydując się na zakup kanarka, musisz pamiętać o odpowiedniej klatce. To w niej ptak spędza prawie całe swoje życie, dlatego ważne jest, aby była komfortowa i nie mniejsza niż 60 x 40 x 50 cm. Oczywiście, jak w przypadku większości zwierząt, które żyją w niewoli – im większa klatka, tym lepiej. Idealnym wyborem jest natomiast woliera. Jednak bardzo wpływa ona na to, ile kosztuje kanarek w ostatecznym rozrachunku.

Koszt klatki jest zwykle jednorazowy i zaczyna się od 100 zł. Wiele zależy od tego, jak bardzo ozdobny i duży model wybierzesz. Nie można też zapomnieć o odpowiednich akcesoriach, dzięki którym kanarek poczuje się lepiej, na przykład takich jak budka czy zabawki.

Kanarek – cena wyżywienia

Na to, ile kosztuje utrzymanie kanarka, wpływ ma też jego wyżywienie. Na szczęście, nie jest drogie. Specjalistyczne karmy kosztują około 20 zł za paczkę. Zawsze warto zwrócić uwagę na ich skład – im lepszy, tym oczywiście droższa karma. Od czasu do czasu warto kanarkowi dać przysmak w postaci świeżych owoców. Zanim jednak to zrobisz, zapoznaj się z poradnikiem na temat żywienia takimi przysmakami tych ptaków.

Kanarek – koszt opieki medycznej

To, ile kosztuje kanarek, to jedna sprawa. Drugą jest koszt opieki weterynaryjnej. Zależny jest on w głównej mierze od miasta i waha się od 50 do nawet 300 zł. Wybierając lekarza weterynarii, znajdź osobę, która specjalizuje się w leczeniu ptaków. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twój pupil ma zapewnioną odpowiednią opiekę.Wiesz już, ile kosztuje kanarek i że zależy to od konkretnego gatunku, który wybierzesz, a także miejsca, w którym go zakupisz. W zależności od tego, czy będzie to sklep zoologiczny, czy hodowla, cena za jednego osobnika może wynosić od 50 do nawet 1000 zł. Bardzo ważna jest także klatka. Samo utrzymanie kanarka nie należy do najdroższych, choć na pewno jest to zwierzątko, które doceni czas spędzony wspólnie. W końcu musi dla kogoś śpiewać!

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)