Dzień Lamy 2024 to święto w Polsce mało znane, ale warte uwagi. Warto w jego trakcie dowiedzieć się więcej na temat lam i ich potrzeb. Sprawdź, jakie ciekawostki na temat tego gatunku są szczególnie ciekawe i co powinieneś wiedzieć.

Dzień Lamy 2024 – kiedy jest?

Dzień Lamy to bardzo mało znane święto. Nie obejmuje jeszcze całego świata – najbardziej popularne jest w Stanach Zjednoczonych. Tam Narodowy Dzień Lamy jest obchodzony 9 grudnia. Jak uczcić to święto? Możesz obejrzeć popularną bajkę „Nowe szaty króla”, w której główna postać zostaje zamieniona właśnie w to zwierzę.

infografiki grudzien1

Jak dobrze znasz te zwierzaki? Ciekawostki na Dzień Lamy

  • Jest to całkowicie udomowiony gatunek – nie występują bowiem dzikie lamy.
  • Lamy mają silny instynkt stadny, są miłe i przyjacielskie, ale potrafią też być groźne. Farmerzy z Ameryki Południowej chętnie wykorzystują lamy do strzeżenia stad mniejszych zwierząt. Doskonale radzą sobie z odstraszaniem kojotów i dzikich psów.
  • Są to zwierzęta łagodne, inteligentne i łatwe do wyszkolenia. Lubią się przytulać i można je nawet wykorzystywać do pracy terapeutycznej!
Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)