Dzień Małp – kiedy jest?

Dzień Małp przypada na 14 grudnia. To niezwykłe święto po raz pierwszy zostało zorganizowane przez artystów. W 2000 roku pewien student z akademii sztuk plastycznych narysował w kalendarzu swojego kolegi małpę na dacie 14 grudnia. Studentom tak bardzo spodobał się pomysł wprowadzenia Dnia Małpy, że zaczęli propagować tę ideę słowami i obrazami. Z czasem niewinny żart przeobraził się w międzynarodowe święto.

dzień małp infografika

Po co małpom własne święto?

Czy wiesz, że na świecie żyje aż 260 gatunków małp? Są one niezwykle różnorodne pod względem wielkości, kształtów i zachowań. Łączy je jedno – bliskie pokrewieństwo z ludźmi. Mimo to, wciąż narażone są na okrutne traktowanie, a wielu gatunkom grozi wyginięcie. Dzień Małp to czas na zwrócenie uwagi na potrzeby tych zwierząt. Warto zatroszczyć się o środowisko naturalne, aby te niesamowite stworzenia mogły nadal istnieć.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)