Dzień Kangura 2024 – kiedy jest?

Międzynarodowy Dzień Kangura przypada na 24 października. Czy wiesz, że setki kangurów są codziennie zabijane tylko dla produkcji towarów eksportowych? W Dzień Kangura podpisz petycję, aby zaprzestać zwyczaju tych potwornych rzezi. Nie kupuj też produktów, które są ich efektem. Ochrona kangurów jest szczególnie istotna w obliczu zniszczeń australijskiej przyrody po wielkich pożarach buszów. 

Dzień Kangura a Dzień Kangurowania

Istnieje jeszcze drugie znaczenie „dnia kangura”. Jest to Dzień Kangurowania. Nie chodzi tu jednak o naśladowanie kangurów. Kangurowanie to rodzaj opieki nad noworodkiem poprzez bezpośredni kontakt rodzica z dzieckiem. To święto obchodzone jest 15 maja.

Dzień Kangura w… polskiej telewizji

„Dzień Kangura” to nie tylko święto poświęcone ukochanym, australijskim zwierzętom. To także polski program rozrywkowy. Był on emitowany przez telewizję Polsat w 2007 roku. W programie uczestniczyło wiele gwiazd, które rywalizowały ze sobą o miano najlepszej niani dla dzieci. Z opisywanym przez nas Dniem Kangura nie miał więc wiele wspólnego.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)