Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk – kiedy jest?

19 września to właśnie Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Został wprowadzony przez Unię Europejską w ramach programu Natura 2000. Dlaczego możemy go uznać za ważne święto? Niestety, obecnie naturalny ekosystem jest w całości skażony i zagrożony, a to wszystko na skutek działalności człowieka. Miasta, drogi i przemysł stale się rozrastają, co znacząco wpływa na środowisko.

Jak obchodzić to święto?

Jak obchodzić to święto?

Warto więc pomyśleć o naturalnych siedliskach – domach licznych zwierząt i roślin. W Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk reaguj, gdy widzisz śmieci, zanieczyszczenia lub zniszczenia w przyrodzie! Postaraj się też przestrzegać unijnych zasad ochrony środowiska. Możesz też szerzyć wiedzę na temat ekologii wśród znajomych i wpajać im dobre nawyki. Poza tym, dbaj o rośliny i zwierzęta nie tylko w ten jeden wrześniowy dzień!

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)