Dzień Delfina 2024 – kiedy jest obchodzony?

Większość osób darzy te zwierzęta sporą sympatią. Nic w tym dziwnego! Delfiny są niezwykle urocze, a przy tym zaskakująco inteligentne. Pod wieloma względami okazują się bardzo podobne do ludzi. Wiesz, kiedy jest Dzień Delfina? Święto przypada na 14 kwietnia. Wpisz je do swojego kalendarza i zacznij obchodzić z innymi miłośnikami wodnych ssaków! 

Jak obchodzić Dzień Delfina?

Dzień Delfina infografika

W święto tych stworzeń warto poświęcić więcej uwagi zanieczyszczeniom ich naturalnego środowiska, czyli wód. Zastanów się, jak możesz pomóc w utrzymaniu czystych i bezpiecznych oceanów. Stwórz plan, dzięki któremu ograniczysz śmiecenie i zużycie wody. Delfiny z pewnością ci za to podziękują!

Warto też dowiedzieć się więcej o tych morskich ssakach. Są to niezwykle ciekawe zwierzęta. W Dzień Delfina możesz również obejrzeć jeden z licznych filmów dokumentalnych, które są poświęcone tym mądrym mieszkańcom wód. Zapoznaj się też z naszymi ciekawostkami.

Światowy Dzień Delfina – poznaj bliżej te niesamowite stworzenia

  • Delfiny potrafią korzystać z narzędzi, a do tego szybko się uczą, rozpoznają długie i skomplikowane komendy oraz potrafią samodzielnie łączyć fakty.
  • Te wodne ssaki są bardziej inteligentne nawet od szympansów.
  • Delfiny prawdopodobnie nadają sobie nawzajem imiona. Badacze zauważyli, że każdy z nich ma swój unikatowy gwizd.
  • Podczas snu delfin zawsze ma jedno oko otwarte. Oddycha, wynurzając się na powierzchnię i wcale się przy tym nie budzi!
Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)