Dzień Nosorożca 2024 – kiedy jest?

Czy wiesz, że te potężne zwierzęta żyją na Ziemi już od ponad 50 milionów lat? Nosorożce były niegdyś najbardziej zróżnicowaną grupą wielkich roślinożerców! Dziś jest ich tylko garstka – lecz swym wyglądem wciąż przypominają o zamierzchłych czasach dinozaurów. Międzynarodowy Dzień Nosorożca obchodzony jest od 2010 roku i przypada na 22 września. Warto wówczas bić na alarm – 3 z 5 gatunków nosorożców są krytycznie zagrożone wyginięciem.

Jak możesz świętować Dzień Nosorożca?

Jak możesz świętować Dzień Nosorożca?

W Dzień Nosorożca wiele placówek organizuje spotkania edukacyjne na temat tych niezwykłych zwierząt. Czy wiesz, że groźnie wyglądający róg nosorożca składa się głównie z keratyny? Więcej o nosorożcach dowiesz się na prelekcjach lub spotkaniach organizowanych w ten dzień w twoim mieście. Jest to też najlepszy czas na to, by wesprzeć organizacje działające na rzecz ochrony światowej populacji tych prehistorycznych zwierząt.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)