W sprzedaży jest wiele klatek dla chomików, które różnią się od siebie nie tylko gabarytami i materiałami, z jakich zostały wykonane, ale przede wszystkim ceną. Która z nich jest najlepsza i dlaczego warto postawić na solidne, metalowe konstrukcje? Sprawdź, ile kosztuje klatka dla chomika i od czego zależy jej wartość.

Ile kosztuje klatka dla chomika z plastiku i szkła?

ile kosztuje klatka dla chomika - z plastiku

Pytanie o to, ile kosztuje klatka dla chomika, zależy od tego, z jakiego materiału ma być wykonana. W sklepach zoologicznych bez problemu znajdziesz różne produkty oferowane jako klatka dla chomika. Cena jest najniższa w przypadku modeli z plastikową kuwetą. Są one też najpopularniejsze. Nie jest to jednak najlepszy wybór!

Po pierwsze, plastikowe dno bardzo szybko ulega uszkodzeniom mechanicznym. Po drugie, takie klatki nie są estetyczne, przez co szybko są wymieniane przez właścicieli na nieco bardziej eleganckie schronienie dla gryzonia. Ile kosztuje klatka dla chomika w tej wersji? To koszt około 70 zł. Wszystko zależy od wielkości oraz koloru, jaki zostanie wybrany przez właściciela.

W czym jeszcze może mieszkać ten mały gryzoń? Często wybierane jest akwarium. Ile kosztuje klatka dla chomika? Koszt takiego lokum to około 150 zł. Warto jednak mieć na uwadze, że choć prezentuje się dość ciekawie, niestety szybko ulega uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto, źle wpływa na komfort życia samego gryzonia, gdyż nie zapewnia mu odpowiedniej wentylacji. Ciężko też znaleźć do niego odpowiednie akcesoria, szczególnie poidełka, których nie da się odpowiednio zainstalować.

Klatka dla chomika – koszt najlepszej, metalowej klatki

ile kosztuje klatka dla chomika - koszt

Najlepszym wyborem będzie klatka wykonana z metalowych prętów. Jest nie tylko trwała i zapewnia gryzoniowi odpowiedni komfort. Będzie też bardzo estetyczna i przez długi czas może zapewnić zwierzęciu schronienie.

Chomiki chętnie się wspinają, dlatego też wielopoziomowa klatka zapewni im także rozrywkę. Do tego lokum bez problemu dobierzesz także akcesoria, dzięki którym chomik nie będzie się nudził. Ile kosztuje klatka dla chomika z metalu? Koszt takiego rozwiązania wynosi powyżej 200 zł. Pamiętaj jednak, że to zakup jednorazowy.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje klatka dla chomika z wyposażeniem, to odpowiedź jest bardzo prosta! Koszt pełnego zestawu to około 300-350 zł. Znajdziesz tam jednak nie tylko poidełka, ale również zabawki, które sprawią, że mały gryzoń będzie czuł się naprawdę rozpieszczony!Klatka dla chomika to zakup jednorazowy, dlatego nie warto na nim oszczędzać. Zwierzak będzie z niej korzystał nie tylko do odpoczynku, ale również do zabawy. Choć mniejsze, plastikowe klatki kuszą niską ceną, zdecydowanie lepszym wyborem jest trwała metalowa klatka, która zapewni odpowiedni komfort i bezpieczeństwo małego pupila! Sprawdź, ile kosztuje klatka dla chomika w sklepie stacjonarnym i w sieci, a potem wybierz najkorzystniejsze rozwiązanie.

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)