To jest zawsze dla zwierzaków wielka frajda, radość, niespodzianka ta trudność w zdobywaniu pożywienia, ten nowy element wprowadzany na ich wybieg. To rozbudza ich ciekawość, to dla nich zagadka

– mówi Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowa zoo w Poznaniu.

Zoo Poznań. Co otrzymały zwierzęta od Gwiazdora

Zwierzęta musiały być w tym roku grzeczne, bowiem worek Gwiazdora był po brzegi wypełniony prezentami. Słonie otrzymały buraki, dynie i marchew ukryte w wielkich oponach. W słoniarni pojawiły się drzewka z powieszonymi dla nich jabłkami, bananami, kawałkami dyni i pyry (po poznańsku ziemniaki). Otocjony także dostały bombki, które leżały na piasku na ich wybiegu. Zanim jednak przystąpiły do działania, drapieżniki najpierw dokładnie obwąchały kule, by je oznaczyć. Dopiero później cieszyły się mięsnymi smakołykami. Podobny podarek otrzymały karakale, choć te, bombki miały rozwieszone na gałęziach.

Zoo Poznań. Tygrysie zabawy z pudłem

Ogromną przyjemność z prezentów czerpały niewątpliwie tygrysy, o czym poznańskie zoo wspomniało na Facebooku:

Czy znacie hipnotyzujące działanie folii bąbelkowej? Że nie spoczniecie, dopóki ostatni bąbelek nie zostanie „pyknięty”? Tungus ma tak z kartonami. Każde pudło musi zostać oskubane po kawałeczku i rozwleczone po całym wybiegu (ku radości sprzątających później opiekunów). Trwa to godzinami, dział video odmraża sobie kolana, karta się kończy, baterie wyczerpują a Tungus – skubie… Ale on tak właśnie lubi

– czytamy w poście.

Na tygrysy czekała też beczka z przysmakami. Niedźwiedzica Cisna również otrzymała beczkę, choć ta była podwieszona na linie do drzewa, tak, by mogła nią swobodnie poruszać i wydobyć ukryty w środku przysmak – śledzika z lodu.

Zoo Poznań zamknięte do końca roku

Niestety tych jakże uroczych chwil nie mogą obserwować na żywo zwiedzający, ponieważ bramy Starego i Nowego Zoo zostaną otwarte dopiero 1 stycznia. Powodem jest duża liczba zakażeń wśród pracowników poznańskiego ogrodu zoologicznego. Na ten temat pisaliśmy zresztą na łamach naszego serwisu. News znajdziecie tutaj.

Źródło: TVN24 Poznań
Źródło zdj. głównego: fot. ilustracyjna Pexels.com

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.