Świetna wiadomość dla wszystkich wielbicieli gier mobilnych oraz zwierząt. Teraz grając w jedną z nich będzie można wspomagać ratowanie zagrożonych gatunków. Premiera już niebawem.

Pomaganie poprzez granie

Chodzi o grę zatytułowaną Wildchain, przeznaczoną na urządzenia mobilne. Gracz będzie miał za zadanie zaadoptować wirtualne zwierzę, które jest jednym z przedstawicieli ginącego gatunku. Jego działania w grze będą jednak miały przełożenie na świat realny i dzięki nim pomożemy także prawdziwym zwierzętom.

Do premiery tej niezwykłej produkcji trzeba jeszcze poczekać. W Wildchain na swoim smartfonie zagrasz za nieco ponad dwa miesiące.

Na czym polega gra?

Każda rozgrywka zaczynać się będzie w momencie narodzin zwierzęcia, które gra przydzieli losowo. Liczba zwierząt każdego gatunku będzie w grze ograniczona do liczby jego przedstawicieli żyjących na świecie. To oznacza, że tylko niecałe 7000 graczy będzie mogło wychować małego geparda.

Gra działać będzie z wykorzystaniem technologii blockchain. Każdemu z graczy przydzielony zostanie token, który potwierdza jego unikalność. Gracz będzie miał za zadanie utrzymywanie przy życiu swojego zwierzęcia.

Przedstawicieli zagrożonych gatunków będziemy między innymi karmić i poić. Choć sama gra będzie do pobrania za darmo, podobnie jak w innych produkcjach tego typu możliwe będzie dokonywanie mikrotransakcji.

Mikropłatności, które mają sens

W środowisku graczy mikrotransakcje często nie są mile widziane. Twórcy mają jednak nadzieję, że w przypadku tej konkretnej produkcji będzie zdecydowanie inaczej. Dochód z takich płatności przeznaczony będzie nie tyle w celu zarabiania przez twórców gry, co na pomoc zagrożonym zwierzętom w świecie realnym.

Jeśli lubisz gry mobilne i jesteś w stanie zapłacić za inny wygląd postaci czy pojazdu, w przypadku tej gry będziesz miał dodatkowo świadomość, że pomagasz zwierzętom zagrożonym wyginięciem. Wydaje się to wyjątkowo atrakcyjną propozycją dla graczy. Szczególnie, że dziś społeczeństwo ma coraz większą świadomość na temat wpływu człowieka na środowisko.

za: gry.interia.pl

Źródła zdjęć: Tony Hisgett from Birmingham, UK (via Wikipedia), CC BY 2.0 / Pixabay (PankeysonPhotos)

Archiwum: kwiecień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.