Informację przekazała w czwartek 23 grudnia amerykańska agencja prasowa Associated Press.

USA: kot został znaleziony przez właściciela

Całą sytuację relacjonuje właściciel kota, który odnalazł swojego pupila:

Gdy stałem na gruzach budynku zdało mi się, że usłyszałem miauczenie i choć myślałem, że to jakieś omamy, zawołałem mojego kota po imieniu, po czym znów usłyszałem miauczenie

– mówi właściciel zwierzaka i dodaje:

Nie mam pojęcia jak cokolwiek, czy ktokolwiek mógł przetrwać samo tornado, a co dopiero zniszczenie, jakie ono ze sobą niosło. Jeżeli koty mają dziewięć żyć, Madix wykorzystał pewnie osiem z nich, by przetrwać te dziewięć dni pod gruzami

– powiedział.

Jak dodaje agencja AP głos dochodził spod gruzów zawalonego budynku. Właściciel zwierzęcia wraz z kilkoma osobami przeszukał gruzowisko, odnajdując swojego kota w dziurze pod domem.

W połowie grudnia kilkadziesiąt trąb powietrznych przeszło przez osiem stanów. Najbardziej skutki kataklizmu odczuło Kentucky. Według CNN, w wyniku kataklizmu zginęło ponad 80 osób.

Źródło: PAP
Źródło zdj. głównego: fot. ilustracyjna Pexels.com

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.