Seria „Top Model” doczekała się już dziesiątej edycji. Program jednak tym razem budzi wyjątkowo dużo kontrowersji, właśnie przez kwestię dotyczącą zwierząt. Wygląda na to, że temat szybko nie ucichnie.

„Top Model” i kolejna sesja ze zwierzętami

Piąty odcinek obecnej serii programu „Top Model” swoją premierę będzie miał dziś, w środę 29 września. Choć emisja będzie miała miejsce dopiero wieczorem, już zdążył wywołać kontrowersje. Na sesji zdjęciowej poza modelkami mają tym razem wystąpić owady.

Na planie zdjęciowym pojawić się mają między innymi pająki. W zwiastunie widać też skorpiona i inne insekty.

Komentarze widzów dowodzą, że wielu z nich jest zniesmaczonych pomysłem na sesje. I wcale nie chodzi tu o owady, które miałyby źle działać na widzów. Portal RMF.fm cytuje jeden z komentarzy:

Możecie już zostawić zwierzęta w spokoju? Jest mnóstwo innych pomysłów na temat sesji, a produkcja dalej brnie w niepotrzebne wykorzystywanie i narażanie zwierząt.

„Top Model” krytykowany za sesję z alpakami

Najnowszy odcinek serii „Top Model” będzie więc najpewniej kolejnym, o którym mówić będą wszyscy, niestety negatywnie. Podobnie było w przypadku jednego z poprzednich odcinków, gdzie w serii zdjęciowej wzięły z kolei udział alpaki.

Łatwo można było zauważyć, że zwierzęta nie chciały współpracować z modelkami i buntowały się przed zdjęciami. W sieci pojawiło się mnóstwo głosów krytyki, autorom programu zarzucano wykorzystywanie zwierząt. Producenci opublikowali wskutek tego oświadczenie, w którym zapewnili, że zwierzętom zapewniono odpowiednią opiekę. Czy po najnowszym odcinku trzeba będzie pisać kolejne? Czas pokaże.

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.