Raisner z powodu popełnionego czynu został zdyskwalifikowana. Taką decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Pięcioboju Nowoczesnego.

IO 2020: Rywalizacja pięcioboistek w cieniu skandalu

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Podczas przejazdu niemieckiej pięcioboistki Anniki Schleu, koń o imieniu „Saint Boy” (Święty Chłopak), zupełnie nie współpracował z zawodniczką nie wykonując jej poleceń. Na zachowanie zwierzęcia zareagowała trenerka Schleu, Kim Raisner. Niemka uderzyła pięścią konia i nakazywała swojej podopiecznej, aby biła wierzchowca szpicrutą.

IO Tokio: Raisner zdyskwalifikowana

Zdjęcie zrozpaczonej Schleu momentalnie obiegły cały świat, jednak głównym tematem było krytyczne zachowanie jej trenerki. Ten proceder nie uszedł na sucho Raisner, która została zdyskwalifikowana przez Międzynarodową Federację Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM):

„Zarząd UIPM wręczył czarną kartkę trenerce reprezentacji Niemiec, dyskwalifikując ją z pozostałych zawodów podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020” – czytamy w komunikacie.

Reperkusje wobec Niemki potwierdził szef reprezentacji w pięcioboju Alfons Hoermann.

Pięcioboiści nie startowali na własnych koniach. Zwierzęta są losowane z puli jaką przewidują organizatorzy. Od samego początku „Saint Boy” był niezdyscyplinowany. Kłopoty zwiastowała rozgrzewka, zaś w trakcie przejazdu koń odmawiał skoków.

Annika Schleu była jedną z kandydatek do złotego medalu olimpijskiego. Ostatecznie została sklasyfikowana na 31. miejscu.

Archiwum: sierpień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.