Światowy Dzień Zwierząt to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie o tym, jak bardzo zwierzęta są dla nas ważne. Pamiętać powinniśmy jednak nie tylko o naszych pupilach, ale też i zwierzętach, które potrzebują naszej pomocy.

Światowy Dzień Zwierząt. Warto o tym pamiętać

Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w trakcie konwencji ekologicznej we Florencji, która miała miejsce w 1931 roku. Tego dnia rozpoczyna się również Światowy Tydzień Zwierząt.

Celem ustanowienia tego święta jest przypomnienie ludziom między innymi o tym, jak bardzo nasze podejście wpływa na inne organizmy zamieszkujące Ziemię. Zwracamy też bardziej uwagę na zwierzęta pozbawione domów oraz te, które są zagrożone wyginięciem. Nie można również zapominać o zwierzętach, które są w tym momencie krzywdzone. Powinniśmy robić wszystko, co tylko możliwe, aby poprawić ich los.

Światowy Dzień Zwierząt. Jak można pomóc?

Światowy Dzień Zwierząt to na pewno dobra chwila, aby poświęcić nieco więcej czasu naszemu pupilowi. Możemy też kupić nowy drapak dla kota czy wybrać się z psem na dłuższy niż zazwyczaj spacer (o ile tego potrzebuje). Zdecydowanie bardziej powinniśmy jednak pomyśleć o tych zwierzętach, które naprawdę potrzebują naszej pomocy.

Jednym z pomysłów na Światowy Dzień Zwierząt może być wsparcie lokalnego schroniska. Możemy również wpłacić pieniądze na pomoc zwierzętom zagrożonym. Zajmują się tym różne organizacje, jak chociażby WWF. Każdy grosz jest w takich przypadkach niezwykle istotny.

Jeśli chcesz, możesz też zaproponować zabranie na spacer jednego z psów ze schroniska. Jeśli nie możesz żadnego z nich adoptować, taki mały gest jest dla zwierzaka niezwykle cenny. Warto też pomyśleć o wsparciu takiego miejsca karmą. A może Światowy Dzień Zwierząt to dobry moment, aby zostać wolontariuszem?

Archiwum: październik 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.