Wsparcie bezdomnych zwierzaków znajdujących się w schroniskach lub pod opieką fundacji jest niezwykle ważne. To w dużej mierze dzięki darczyńcom możliwa jest pomoc większej liczbie zwierząt. Organizacje prozwierzęce często ogłaszają potrzeby swoich podopiecznych. Czasem są potrzebne środki finansowe na pokrycie kosztów leczenia, czasem koce i materiały do ocieplenia boksów, a czasami karmy i akcesoria. Jedną z takich inicjatyw jest świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie, którą możesz wesprzeć, nawet jeśli nie mieszkasz w pobliżu – organizatorzy zadbali o wszystko!

Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie – na czym polega?

Zimowy czas jest szczególnie trudny dla zwierzaków przebywających w schroniskach. Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie to akcja cykliczna – odbywa się od 2019 roku. Potrzeby placówki są duże. Nie musisz jednak zastanawiać się, co podarować czworonogom. 

Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie vol. 4 – co jest potrzebne?

Mateusz Dela, organizator świątecznej zbiórki dla schroniska w Chorzowie precyzyjnie wskazuje, co aktualnie jest potrzebne, dzięki czemu zwierzaki mogą otrzymywać karmy, do których są przyzwyczajone. To bardzo ważne dla wyeliminowania problemów trawiennych i utrzymania komfortu zwierząt. Przemyślana pomoc to pomoc podwójna! 

W bieżącej edycji potrzebne są m.in.:

  • suche i mokre karmy dla psów i kotów (określone marki);
  • żwirek dla zwierząt;
  • koce, ręczniki, legowiska (mogą być używane, w stanie dobrym);
  • środki czystości. 

Szczegółową listę marek karm i akcesoriów znajdziesz w wydarzeniu organizatora: https://www.facebook.com/events/1311315542777360/

Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie vol. 4 – do kiedy trwa i gdzie dostarczyć dary?

Zbiórka dla chorzowskich zwierzaków trwa do 22 grudnia 2022. Jeśli chcesz zrobić zakupy w internecie lub przesłać dary, organizatorzy udostępnili w wydarzeniu zarówno adres do dostawy kurierskiej, jak i paczkomat.

Portal Zwierzaki.pl już włączył się w pomoc na rzecz świątecznej zbiórki dla schroniska w Chorzowie. Jeśli masz możliwość, dołącz i również wesprzyj bezdomne czworonogi z Chorzowa lub wybranej lokalnej placówki. Pomóż zwierzakom przetrwać kolejną ciężką zimę!

Archiwum: grudzień 2022
Photo of author

Joanna Kubera

Filolożka i zoopsycholożka, w branży zoologicznej od kilkunastu lat. Niemal wszędzie towarzyszą jej dwa długowłose samce chihuahua. Udowadnia, że z małym psem również można trenować. Miłośniczka gryzoni, szczególnie chomików. W wolnych chwilach uwielbia przestawiać meble.