W 2021 roku Ogród Zoologiczny w Płocku świętuje 70-lecie istnienia. Z tej okazji płockie zoo postanowiło przypomnieć zwierzęta, które przez te lata zamieszkiwały tamtejszy ogród. Wystawę upamiętniającą dawnych podopiecznych można zobaczyć w Galerii Wisła przez cały lipiec.

Płocki Ogród Zoologiczny kończy w roku 70 lat. Okrągła rocznica zmotywowała zoo, które postanowiło uczcić tę rocznicę. W Galerii Wisła można zapoznać się m.in. z wystawą poświęconą historii ogrodu i zwierzętom, które przez lata cieszyły swoją obecnością mieszkańców miasta oraz turystów.

Atrakcje z okazji 70-lecia istnienia zoo w Płocku

Na 24 ogromnych planszach znajdziemy m.in. wizerunki dawnych podopiecznych, historię ucieczek, a także będzie można zapoznać się z zapleczem oraz porównać stare i nowe ekspozycje zwierząt. Nie zabraknie również wszelkich gier i zabaw. Na obchody 70-lecia płockiego zoo zaprasza Magdalena Michalska z Galerii Wisła:

„Zapraszamy do Galerii Wisła i sentymentalną podróż w czasie. Po zapoznaniu się z wystawą warto odwiedzić profile płockiego ZOO i Galerii Wisła na Facebooku, aby wziąć udział w konkursach. Odpowiedzi na pytania konkursowe bez problemu można znaleźć na wyeksponowanych planszach. Do zdobycia będą karty podarunkowe na zakupy w Galerii Wisła”.

Ekspozycja potrwa przez cały lipiec.

Archiwum: lipiec 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.