Poszkodowany kundelek szybko jednak otrzymał pomoc i wraz z 12 szczeniakami został przetransportowany przez polski konwój z ukraińskich schronisk do Aleksandrowa Łódzkiego. Romeo, bo tak został nazwany psiak, nie będzie się nudził, gdyż otrzymał pracę w… tamtejszym magistracie. Zadaniem Romeo będzie witanie petentów i pracowników Urzędu Miejskiego. 

Łódzkie – pies stracił łapę, jednak może liczyć na pomoc i… zatrudnienie w urzędzie

Psiak z miejsca skradł serca pracowników Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim, wliczając w to burmistrza Jacka Lipińskiego. Przywiezione z Ukrainy zwierzę zostało zatrudnione przez włodarza miasta w magistracie. Wybór imienia nie jest przypadkowy, ponieważ zwierzak dołączy do innej rezydentki – Julii, która został przygarnięta przez magistrat po tym, jak padła ofiarą ludzkiego okrucieństwa. Trio uzupełnia również kot Blues. Cała trójka zamieszka w siedzibie miejskiego monitoringu w Aleksandrowie Łódzkim

Zranione na Ukrainie zwierzę zostanie poddane leczeniu

Zanim Romeo rozpocznie prace, zostanie poddany rekonwalescencji. Rana jest jeszcze świeża, a po jej zagojeniu trójłapek zostanie wyposażony w specjalny wózek, który umożliwi swobodne poruszanie się i pełnienie obowiązków w magistracie. 

Romeo jest jednym ze zwierząt z Ukrainy, którym udało się uciec przed wojną. Warto wiedzieć, jak wesprzeć psy, koty i inne gatunki domowych pupili potrzebujących pomocy.

Źródło: Urząd Miejski Aleksandrowa Łódzkiego.

Archiwum: marzec 2022
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.