XVII i XVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych to jedne z największych corocznych wydarzeń w świecie polskiej kynologii. W tym roku towarzyszą im też Wystawy Klubowe Terrierów, czyli specjalistyczne oceny psów z III grupy FCI. To nie tylko okazja do obejrzenia pięknych czworonogów, również niespotykanych ras, ale też szansa na uzupełnienie zapasu produktów dla psów na rozstawionych na terenie wystaw stoiskach. XVII i XVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych zostały objęte patronatem medialnym serwisu Zwierzaki.pl.

XVII i XVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – dlaczego warto tam być?

Podczas XVII i XVIII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych o tytuł Best in Show, czyli Najpiękniejszego Psa Wystawy, rywalizować będzie ok. 7600 czworonogów z całego świata. Najwięcej psów zgłoszonych zostało z Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainy. Podczas wystaw odbędzie się też wybór Zwycięzcy Polski i nadane zostaną nominacje do Crufts, prestiżowej międzynarodowej wystawy organizowanej w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Dodatkowej ocenie w ramach Klubowych Wystaw Terierów będą podlegały przy z III grupy FCI.

XVII i XVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

To jednak nie koniec! Organizatorzy przygotowali również konkurs „Łysa Góra Show”, podczas którego nagrodzone zostaną najciekawsze przebrania czarownic z Łysej Góry – oczywiście takich, którym towarzyszą psy! Zaplanowane są również inne konkursy i liczne pokazy. W głównej części hali zostaną rozstawione stoiska z rzeczami dla psów i ich właścicieli. Portal Zwierzaki.pl objął patronatem całe wydarzenie.

XVII i XVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – data i miejsce

Wszystkie wydarzenia będą rozgrywać się na hali Targów Kielce, przy ulicy Zakładowej 1. W oba dni oceny psów rozpoczną się od godziny 10:00 i wtedy też wystawy będą otwarte dla zwiedzających. Ocenie psów na ringach poddawane są jedynie wcześniej zgłoszone czworonogi. Wejście na wystawy dla osób odwiedzających jest płatne. 

XVII i XVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych to wydarzenia, które z pewnością przypadną do gustu miłośników psów. To doskonała okazja ku temu, aby poznać nietypowe rasy i nawiązać kontakt z hodowcami. Być może wśród nich znajdują się też opiekunowie twojego przyszłego pupila!

Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.