Mieszkańcy Zakopanego mogli w poniedziałek zobaczyć w swoim mieście… niedźwiedzia. Zwierzę pojawiło się na ulicy Bogdańskiego, a na miejsce przybyła policja.

Niedźwiedź w Zakopanem: Policja apeluje o ostrożność

O wizycie tego dzikiego zwierzęcia w mieście mówił w rozmowie z serwisem Interia.pl asp. sztab. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji. Podkreślił, że niedźwiedź jest zwierzęciem, które coraz częściej można spotkać w tym mieście. Zaapelował do mieszkańców i turystów o zachowanie ostrożności.

Jak informuje wspomniany serwis, zwierzę zostało zauważone późnym wieczorem. Policję powiadomiono około godziny 22:00. Niedźwiedź spacerował przy posesji i próbował dostać się do środka. Najprawdopodobniej poszukiwał pożywienia.

Niedźwiedź nie został schwytany

Gdy zawiadomieni policjanci przybyli na miejsce, niedźwiedź zdążył już odejść. Wspomniana posesja znajduje się przy ulicy Bogdańskiego, w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wspomniany już policjant podkreślił, że wizyty niedźwiedzia w Zakopanem zdarzają się coraz częściej. O jednej z nich, która miała miejsce na zboczu Gubałówki, informowano przed zaledwie dwoma miesiącami.

Zauważony niedźwiedź jest już znany ekspertom

Filip Zięba z Tatrzańskiego Parku Narodowego informuje, że widziane w poniedziałek zwierzę jest już znane pracownikom TPN. To niedźwiedzica, która jest śledzona od 2017 roku i skutecznie odstraszana od siedzib ludzkich. Dzięki temu zwierzę nie traci lęku wobec ludzi.

Za: Interia.pl, PAP

Archiwum: sierpień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.