Organizatorzy akcji ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego przypominają o tym, jak dokonuje się prawidłowego zgłoszenia interwencji.

Sylwester Warszawa: zbliża się trudny czas dla zwierząt

Ostatni dzień roku to dla ludzi okres zabawy i szaleństwa, ale dla zwierząt to jeden z najgorszych dni. Huk petard wywołuje u nich lęk i dlatego często uciekają. W tym roku w Warszawie i jej obrzeżach pojawi się Sylwestrowy Zwierzęcy Patrol, który będzie pomagał przestraszonym i zagubionym zwierzakom. Jeżeli wśród nich znajdzie się twój pupil to możesz dokonać zgłoszenia do odpowiednich służb.

Sylwester Warszawa: jak w prawidłowy sposób dokonać zgłoszenia

Przez całą noc do naszej dyspozycji będą pracownicy ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego pod numerem 666 333 525. Możemy również kontaktować się z Eko-Patrolem Straży Miejskiej, który będzie dostępny pod numerem 986. W zgłoszeniu należy dokładnie przedstawić zaistniałą sytuację podając jak najwięcej danych, takich jak: województwo, powiat, gmina, miasto, nazwa ulicy, na której miało miejsce zdarzenie, numer najbliższego budynku lub opisać miejsce w sposób umożliwiający szybkie jego zlokalizowanie. Trzeba też podać swoje dane, aby ratownicy mogli skontaktować się ze zgłaszającym w przypadku takiej konieczności.

Sylwester Warszawa: apel Ratownictwa Weterynaryjnego

Po dokonaniu zgłoszenia na miejsce zostanie wysłana załoga interwencyjna, która zaopiekuje się zwierzęciem i udzieli pierwszej pomocy przedweterynaryjnej. Gdy zwierzę ma czipa, właściciel zostanie poinformowany o znalezieniu. W przypadku braku czipa patrol odwiezie pupila do schroniska.

Specjalistyczna Jednostka Ratownictwa Weterynaryjnego apeluje również o rozwagę i odpowiedzialne korzystanie z pomocy. Robienie żartów może skutkować tym, że pomoc nie zostanie udzielona zwierzęciu, które naprawdę będzie potrzebować ratunku.

Źródło: PAP
Źródło zdj. głównego: fot. ilustracyjna Pexels.com

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.