Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają mieszkańców oraz turystów, którzy odwiedzają Zakopane. Niedźwiedź podchodzi blisko siedzib ludzkich i poszukuje jedzenia w śmietnikach.

Zakopane: Niedźwiedź grasuje na posesjach

Zgłoszenia od mieszkańców oraz turystów policja i TPN otrzymują już od kilku dni. Niedźwiedź był widziany między innymi w okolicy Gubałówki. Podchodzi blisko posesji i jest bardzo zainteresowany koszami na śmieci, gdzie poszukuje pożywienia. Według przyrodników, szykuje się już na nadejście zimy.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego nie tylko ostrzegają mieszkańców oraz turystów przed bliskim spotkaniem z tym potencjalnie niebezpiecznym zwierzęciem. Zaapelowały również o to, aby dbać o odpowiednie zabezpieczenie śmietników. Jeśli tego nie zapewnimy, niedźwiedź ma ułatwione zadanie i zdecydowanie chętniej może przychodzić na naszą posesję.

Zakopane: Niedźwiedź przygotowuje się do zimowego snu

Nic dziwnego, że dzikie zwierzę tak chętnie odwiedza Zakopane. Niedźwiedź wyczuwa zbliżającą się jesień, w związku z czym zwiększa swoją aktywność. W rozmowie z „Gazetą Krakowską” Marek Kot z TPN podkreślił, że aby przezimować – niedźwiedź potrzebuje bardzo wiele energii. Może ją uzyskać tylko przez zjedzenie wystarczającej ilości pożywienia.

Co ciekawe, jedne z odwiedzin niedźwiedzia udało się nawet uwiecznić na nagraniu. Widać na nim, jak niedźwiedź spaceruje na parkingu w pobliżu Gubałówki.

Za: „Gazeta Krakowska”, Radiozet.pl

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.