Oto nasze wybrane propozycje, gdzie znajdziecie dziewiczą przyrodę, stada dzikich zwierząt, które warto uwiecznić w swoim albumie oraz romantyczne zachody słońca. Oto Tanzaniazapierająca dech w piersiach sceneria Kilimandżaro, światowej klasy parki narodowe pełne dzikich zwierząt i wielobarwnych ptaków i bajecznie kolorowe rafy wysp Oceanu Indyjskiego.

Tanzania – perła Wschodniej Afryki

Tanzania sepy w Serengeti 1

Tanzania to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych krajów w Afryce, oferujący spektakularne scenerie i największą na świecie populację dzikich zwierząt. Na odwiedzających czekają oszałamiające widoki migrujących wielkich stad antylop gnu, tysięcy flamingów, a także polujących drapieżników. To co wyróżnia w szczególności Tanzanię od innych krajów afrykańskich to fakt, że dużą część obszaru kraju zajmują obszary chronione i parki narodowe, wśród nich najbardziej znane to Ngorongoro, Jezioro Manyana, Park Tarangire, Kilimanjaro, Selous i Serengeti. Do mniej znanych ale również ciekawych zaliczamy Park Mikumi, Park Narodowy Katavi Mahale i Ruaha. Tanzania to prawdziwa perła wschodniej Afryki i dom lwa, bawoła, nosorożca, słonia i lamparta, czyli Wielkiej Piątki. To najpiękniejsze ssaki na kontynencie i każdy chętnie by je obejrzał w swym naturalnym środowisku.

Park Mikumi i Góry Udzungwa – królestwo lwów w koronach drzew i ptaków

Szakal w Kraterze Ngorongoro 1

Park Narodowy Mikumi o powierzchni 3230 kilometrów kwadratowych jest czwartym pod względem wielkości parkiem Tanzanii. Park przypomina nieco krajobrazowo Serengeti, leży między dwoma spektakularnymi masywami górskimi – Udzungwa i Uluguru. Mikumi graniczy zRezerwatem Selous, tworząc razem ogromny unikalny w skali światowej przyrodniczy ekosystem. Malownicze sawanny usiane są drzewami akacji, gigantycznymi baobabami, tamaryndowcami i gdzieniegdzie palmami. Mikumi słynie z lwów, które wdrapują się na pnie i śpią w koronach drzew oraz Wielkiej Piątki. Bez problemu można tam spotkać także grupy hipopotamów przy zbiornikach wodnych, majestatyczne żyrafy, zebry, czarne antylopy, kozły wodne i wielkie jaszczury z gatunku Nile monitor.

Dla miłośników ptaków w szczególności poleca się wędrówki i obserwacje ornitologiczne w Parku Narodowym Gór Udzungwa oraz eksploracje gór Pare i gór West Usambara w poszukiwaniu rzadkich i endemicznych gatunków jak na przykład lelek górski, mrówkołówka białopierśna, koloratka górska i cynamonowa, dzierzyk czarny, zebrynka falista, górobilbil ciemnouchy czy też amarantka skromna. Z kolei bezkresy równin Serengeti są domem dla kilku gatunków kaczek, bocianów m.in.: bociana marabuta, strusi oraz sępów.

Zwiedzanie Tanzanii szyte na miarę i wycieczki do po najważniejszych Parkach Narodowych

Krater Ngorongoro 1

To także urokliwe lodge safari i luksusowe namioty na łonie natury gdzie dotrzeć można tylko awionetką lub helikopterem. Na szczególna uwagę zasługują piękne obozowiska sieci Singita na terenie Serengeti lub niesamowita NgoroNgoro Crater Lodge na krawędzi wygasłego wulkanu. Sprawdzone miejsca noclegowe w urzekająco pięknych miejscach z dala od tłumów gwarantują wyjątkowe doznania, które pamiętać będziecie przez lata.

Ptaki w Serengeti safari w Tanzanii 1

Czarny Ląd to kierunek dla prawdziwych pasjonatów i koneserów nietuzinkowych doznań. Z łatwością można się zakochać w bezkresnych równinach, dzikich terenach, nieprzeniknionych dżunglach i lasach deszczowych pełnych egzotycznych ptaków. Przekonajcie się na własnej skórze, że Afryka to wyjątkowy kontynent, który warto odwiedzić kilkukrotnie. Nieistotne czy będzie to Wasza  pierwsza czy kolejna podróż, każdorazowo powinna ona być profesjonalnie przygotowana a zadanie zdecydowanie warto powierzyć najlepszym z branży. Biuro podróży CARTER® www.carter.eu od 2003 jest znane na rynku ze swojego doświadczenia w kwestii organizacji indywidualnych wycieczek do Afryki. Duża wiedza, zaufani partnerzy lokalni, liczne podróże na Czarny Kontynent i osobiste wizyty w najciekawszych parkach i najlepszych lodgach w buszu czynią biuro ekspertami w swoim fachu.

Zainspirowały Was egzotyczne wycieczki szyte na miarę i wyprawy do Tanzanii z CARTER? Zapraszamy do kontaktu:

Jezioro manyara w Tanzanii 1

[email protected], 22 392 60 16/17, https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://carter.eu/blog/carter-luksusowe-biuro-podrozy/

Tagi: Safari w Afryce, Afryka z dziećmi, Tanzania, Serengeti wycieczki, Tanzania wycieczki safari

Archiwum: czerwiec 2022
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.