Wystawy psów rasowych organizowane są cyklicznie w każdym większym mieście. Uczestnictwo w nich poprzedzone jest miesiącami przygotowań, tak aby pupil mógł odnieść sukces i zostać laureatem pierwszego miejsca w różnego typu konkursach. Niemniej jednak przed organizatorami takiego wydarzenia również stoi niemałe wyzwanie – muszą oni odpowiednio dobrać nagrody dla pupili oraz ich właścicieli. W tej roli idealnie sprawdzają się statuetki oraz medale na zamówienie.

Dlaczego wystawy psów rasowych są tak popularne?

Wystawy psów rasowych odbywają się w Polsce przez niemal cały rok – w chłodniejsze miesiące w halach, natomiast w ciepłe dni w plenerze. Dzięki temu właściciele psów mają możliwość pokazać światu pupili, którzy pieczołowicie przygotowują się do pokazów przez długie miesiące. Wydaje się bowiem, że udział w wystawie psów może wziąć każdy, tymczasem, aby zostać laureatem, trzeba się naprawdę napracować. Pomimo tego właściciele czworonogów uwielbiają różnego typu imprezy, poświęcone właśnie psom rasowym. Nie ulega wątpliwości, że choć sam udział jest oznaką prestiżu, to jednak w głównej mierze zależy im na tym, aby zdobyć jedną z głównych nagród. Te mogą być różne – począwszy od nagród pieniężnych, na różnego rodzaju rzeczowych upominkach skończywszy. Największą popularnością cieszą się jednak statuetki oraz medale wykonywane na zamówienie. Są eleganckie, a zarazem najlepiej oddają powagę wydarzenia. Obecnie są to jedne z najczęściej spotykanych nagród, jakie można otrzymać podczas wystaw psów rasowych.

Medale i statuetki na zamówienie – dlaczego warto?

Medale i statuetki mogą pochodzić z produkcji masowej, niemniej jednak nie są to wyróżnienia z najwyższej półki. Jeśli chcemy, aby organizowana przez nas wystawa cieszyła się prestiżem i uznaniem w społeczeństwie, to warto zamówić odlewane krążki czy statuetki, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania.

Medale okolicznościowe na zamówienie wykonywane są, kultywując ponad 400-letnią tradycję polskiej sztuki odlewniczej. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że każdy klient ma możliwość zaprojektowania krążków zgodnie z własnymi potrzebami czy preferencjami. Najczęściej na statuetkach oraz medalach umieszcza się informacje odnośnie:

Podkreślają eksperci MCC Medale – producenta medali na zamówienie
  • miejsca, w którym odbywają się zawody,
  • organizatora zawodów,
  • zajętego miejsca,
  • rasy psa – w kontekście wystaw psów rasowych,
  • daty wydarzenia.

Możemy jednak we własnym zakresie ustalić, które informacje chcemy umieścić na nagrodach oraz jak dokładnie mają wyglądać statuetki, oraz krążki. Dzięki temu upominki dla właścicieli psów będą jeszcze lepiej oddawać charakter całej imprezy. Zamówienie można złożyć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem – to właśnie na tym etapie planowane są zazwyczaj nagrody dla zwycięzców. Pamiętajmy, że nawet w przypadku, gdy decydujemy się dodatkowo przyznać upominek pieniężny bądź rzeczowy, statuetki lub medale powinny stać się nieodłączną częścią imprezy. Podnoszą one znacząco prestiż całego wydarzenia oraz sprawiają, że zyskuje ono na wartości w oczach właścicieli psów rasowych.

Archiwum: wrzesień 2022
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.