Nie masz pewności, które owoce dla psa są dobrym dodatkiem do diety? Zanim podasz cokolwiek nowego swojemu zwierzakowi, sprawdź, jak wpłynie to na jego zdrowie. Czy pies może jeść borówki? Jeśli tak, to jak je podawać? Sprawdź w naszym tekście!

Czy pies może jeść borówki?

Nie od dziś wiadomo, że antyoksydanty to podstawowy składnik, dla którego warto jeść borówki. Dla psa również jest to istotne, ponieważ te związki spowalniają procesy starzenia. Mają bardzo wysoki poziom polifenoli, które poprawiają działanie układu immunologicznego. Karotenoidy z borówki:

  • sprzyjają utrzymaniu zdrowego wzroku;
  • także poprawiają przyswajanie niektórych pierwiastków (np. żelaza).

Czy pies może jeść borówki? Odpowiedź jest jedna – może, a nawet powinien, choć w niewielkich ilościach. Warto je podawać zwłaszcza zwierzętom starszym, a także intensywnie trenującym i pracującym.

Borówki dla psa – sposób podania

Wiesz już, czy pies może jeść borówki – ale w jakiej formie je serwować? Najlepsze będą na surowo. Owoce umyj i podawaj jako smakołyk. Możesz także zrobić z nich mus. Pamiętaj jednak, aby nie dodawać cukru ani śmietany.

Warto wiedzieć, jakie owoce może jeść pies, ponieważ jako część diety mogą pozytywnie wpłynąć na jego zdrowie i kondycję. Czy pies może jeść borówki? Podkreślamy ponownie, że jak najbardziej możesz włączyć je do diety pupila. To świetny sposób na wsparcie jego zdrowia.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.