Kukurydza dla psa nie jest czymś, co często znajduje się w jadłospisie tych zwierzaków. Większość psów nie potrzebuje jej w swojej diecie. Gatunek ten należy bowiem do względnych mięsożerców, czyli czerpie składniki pokarmowe głównie z produktów odzwierzęcych. Jednak czy pies może jeść kukurydzę, jeśli chcesz mu ją podać? Odpowiadamy!

Mobile 336x280 1
Desktop 580x400 1
Desktop 970x250 1

Czy pies może jeść kukurydzę?

Zanim odpowiemy na pytanie, czy pies może jeść kukurydzę, warto wspomnieć o tym, że stanowi ona jeden z popularniejszych dodatków w psich karmach. Czy to dobrze? To zależy, bo w dużych ilościach dostarcza białka roślinnego, które jest gorzej przyswajalne niż zwierzęce. Zawiera również węglowodany i substancje, które mogą powodować wzrost poziomu hormonów odpowiedzialnych za nerwowe zachowanie czworonoga. Kukurydza podawana z umiarem i w odpowiedniej formie, nie jest szkodliwa. 

Weterynarz
Behawiorysta
Dietetyk
Umów wizytę online
Zniżka 15% z kodem: ZWIERZAKI15
pupilmed

Czy pies może jeść kukurydzę z puszki?

Czy pies może jeść kukurydzę z puszki? Tylko w sytuacji, gdy nie ma w niej szkodliwych dodatków (np. soli) albo innych przypraw i konserwantów. Kolba kukurydzy dla psa nie jest dobrym wyborem – pies może się nią zadławić. Najlepiej podawać pojedyncze ziarna surowe lub gotowane bez dodatków. To bogate źródło witamin i błonnika, który reguluje pracę układu pokarmowego.
Wiesz już, czy pies może jeść kukurydzę. Jeśli traktujesz ją wyłącznie jako dodatek do psiej diety, nie powinna zaszkodzić twojemu pupilowi.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.