Dieta psa opiera się przede wszystkim na produktach odzwierzęcych. Oznacza to, że dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej zwierzak powinien otrzymywać w swoich posiłkach przede wszystkim białko i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Oprócz nich może jednak otrzymywać różne dodatki. Czy pies może jeść chrupki kukurydziane jako przekąskę? Sprawdź!

Czy pies może jeść chrupki kukurydziane?

Kukurydza sama w sobie może być dla psa ciężkostrawna, zwłaszcza w wersji surowej. Niemniej, w chrupkach kukurydzianych występuje przede wszystkim w formie mączki. To sprawia, że:

  • jest lekkostrawna;
  • nie zawiera glutenu;
  • ma w sobie potas, magnez i żelazo;
  • jest bogata w luteinę;
  • zawiera kwasy tłuszczowe nienasycone.

Czy pies może jeść chrupki kukurydziane każdego rodzaju?

Czy pies może jeść chrupki kukurydziane, jeśli zostały przygotowane na bazie mączki? Tak, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim, mogą być one podawane w niedużych ilościach. Co więcej, warto najpierw sprawdzić skład produktu. Unikaj przekąsek barwionych, z dodatkami smakowymi, a także tych z solą i innymi przyprawami.

Wiesz już, czy pies może jeść chrupki kukurydziane. Pamiętaj jednak, że nie stanowią one istotnego elementu jego diety. Nie są niezbędne w jego jadłospisie. Jeśli zwierzak je zje, raczej nie ma powodu do obaw. Lepiej jednak nie karmić go taką przekąską zbyt często i obficie.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.