Jeśli chcesz zapewnić swojemu psu nieco ochłody, różne chłodne przekąski wydają się dobrym rozwiązaniem. Czy pies może jeść lody, aby przyniosły mu nieco ulgi przy wysokich temperaturach? Sprawdź i przeczytaj, w jakich miejscach najlepiej szukać odpowiednich produktów!

Czy pies może jeść lody?

W zasadzie nie ma powodów, dla których lody dla psów miałyby być zakazane. Owszem, musisz uważać z ich serwowaniem, gdy pies będzie jadł zachłannie. Lody mogą w takim przypadku zbyt szybko schłodzić gardło, co wywoła stan zapalny. To nie zmienia jednak faktu, że odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść lody, jest twierdząca. Ważne jest jednak to, jaką formę ma ten przysmak i jak jest przygotowany.

Lody dla psów – jakie?

Najlepszym miejscem do zakupu chłodnej przekąski dla czworonoga jest lodziarnia dla psów. Czego zaś powinieneś unikać?

  1. Pod żadnym pozorem nie podawaj psu lodów dla ludzi, bo zwykle zawierają szkodliwe substancje, np. ksylitol czy dodatki aromatyczne. 
  2. Same kostki lodu dla psa też nie będą dobrym rozwiązaniem. Mogą być jedynie dodatkiem do miski z wodą, aby zapobiec jej nagrzewaniu. 

Lody dla psów możesz przygotować samodzielnie, na przykład mrożąc zmiksowane mięso lub warzywa i jogurt. 
To, czy psy mogą jeść lody, zależy w dużej mierze od ich rodzaju. Nigdy nie podawaj psu gotowych produktów dla ludzi, z uwagi na zagrożenie zatruciem. Wybierz raczej lodziarnię dla czworonogów albo samodzielnie przygotuj przekąskę.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.