Jako opiekun na pewno chcesz wiedzieć, jakie owoce może jeść pies. Dzięki temu możesz zapewnić pupilowi dobrą przekąskę i zadbać o jego zdrowie. Sprawdź, czy pies może jeść gruszki, a jeśli tak – to jak je podawać zwierzakowi.

Czy pies może jeść gruszki?

Co takiego mają w sobie gruszki, że są warte rozważenia jako element diety? Przede wszystkim, gruszka dla psa będzie źródłem rozmaitych substancji odżywczych. Są to:

  • witaminy A, C, E i z grupy B;
  • potas, który reguluje pracę serca i nerek;
  • miedź, która poprawia parametry krwi;
  • kwas foliowy, który wspiera układ nerwowy.

Co więcej, owoc ten ma niski indeks glikemiczny, dlatego nadaje się dla psów z cukrzycą. Nie zawiera również dużej ilości kwasu, dzięki czemu nie podrażnia wrażliwego układu pokarmowego. Odpowiedź na pytanie o to, czy pies może jeść gruszki, jest zatem twierdząca.

Gruszka dla psa – jak podawać?

Skoro wiesz, czy pies może jeść gruszki, czas przyjrzeć się formie ich podawania. Przede wszystkim, owoce dokładnie umyj. Usuwaj z nich także ogonek i gniazda nasienne, w których znajdują się niewielkie ilości szkodliwych substancji. Sam miąższ i skórka tych owoców dla psa są zupełnie zdrowe.

Skoro wiesz już, czy pies może jeść gruszki, pozostaje ci odpowiednio wdrożyć je do diety zwierzaka. Możesz je ścierać albo podawać w kawałkach jako smakołyki. Nie przesadzaj jednak ani z częstotliwością, ani porcjami tych owoców.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.