Większość opiekunów zna owoce szkodliwe dla psa. Problem pojawia się przy warzywach. Bardzo często są one uznawane za bezpieczniejsze dla czworonogów, choć nie jest to do końca prawda. Czy pies może jeść rzodkiewkę? Przekonaj się!

Czy pies może jeść rzodkiewkę?

Co cennego może mieć w sobie rzodkiewka dla psa? Przede wszystkim, jej atuty to rozmaite składniki odżywcze, takie jak:

  • witamina C;
  • kwas foliowy;
  • witaminy z grupy B;
  • potas;
  • błonnik.

Jest niskokaloryczna, dlatego będzie dobra dla psów otyłych czy z cukrzycą. Nie należy jednak podawać jej w całości. Najlepiej przekroić ją na mniejsze kawałki, aby oddalić ryzyko zadławienia.

Czy rzodkiewki to owoce szkodliwe dla psa?

To tyle, jeśli chodzi o dobroczynne składniki. Rzodkiewka zawiera bowiem również glikozydy, które są szkodliwe dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, a zwłaszcza ze skłonnościami do stanów zapalnych. Czy pies może jeść rzodkiewkę? Tak, o ile jest podawana w rozsądkiem, w niedużych ilościach. W przeciwnym razie powoduje biegunkę i wywołuje wzdęcia. Jest więc raczej dodatkiem do diety niż jej podstawą.

Wiedza o tym, jakie warzywa mogą jeść psy, pozwoli ci odpowiednio skomponować dietę pupila. Jeśli szukasz stałego dodatku do jego pożywienia, wybierz raczej łagodniejsze gatunki warzyw. Pies może jeść rzodkiewkę, ale porcję lepiej dopasować porcję do potrzeb i indywidualnej tolerancji twojego zwierzaka.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.