Szukając efektownego makijażu, zawsze warto postawić na klasykę. Takim przykładem jest kocie oko, czyli make-up, który przepięknie podkreśla oko, ale także optycznie unosi jego zewnętrzny kącik. Ma wiele wariantów, więc można dostosować go zarówno do pory dnia, jak i okazji.

Kosmetyki niezbędne do kociego oka

Kocie oko to kreska, którą wykonuje się na górnej powiece. Można ją zrobić za pomocą eyelinera, kredki do oczu albo cienia do powiek. To najważniejszy element makijażu tego typu, więc musi być naprawdę precyzyjna. Powiekę można zostawić sauté, ale wśród inspiracji znajdują się także rozmaite warianty kolorystyczne. Taki makijaż oczu sprawdzi się na wieczorne wyjście, dlatego najpopularniejszymi barwami są tu głębokie fiolety i brązy. Należy pamiętać, by kierować się nie tyle trendami, ile kolorem swojej tęczówki oraz typem urody. Istotny jest także tusz do rzęs, który nie sklei włosków, ale ładnie je podkreśli. Takim produktem do zadań specjalnych jest mascara Sensational.

Do kogo pasuje makijaż kocie oko?

Panie, które chcą wykonać kocie oko, nie muszą obawiać się, że nie będzie ono pasować do ich typu urody. To świetny makijaż dla blondynek, jak i dla brunetek, a także kobiet o rudych puklach. Kreski kociego oka są niezwykle uniwersalne, jedynie w przypadku kolorowego make-upu trzeba kierować się bardziej rygorystycznymi zasadami. Czarna kreska znakomicie pasuje do dziennej stylizacji, a oprócz tego stanowi bazę wieczornego makijażu. Na bazie kociego oka można także zbudować bardzo zmysłowy smokey eye. 

Kocie oko krok po kroku

W klasycznym wydaniu kocie oko jest makijażem górnej powieki. Dlatego skupimy się na opisaniu krok po kroku jedynie czynności wykonywanych w okolicy oka. Twarz i policzki przygotuj tak jak zwykle, używając swoich ulubionych produktów.

  1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie powieki i zastosowanie produktów przedłużających trwałość makijażu. W tym celu należy sięgnąć po wodoodporną bazę pod cienie.
  2. Na bazę najlepiej zaaplikować cień w jasnym, neutralnym kolorze.
  3. Ten krok jest najważniejszy. Trzeba narysować kreskę, prowadząc ją od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, a następnie zakończyć, unosząc ją ku górze.
  4. Warto skupić się na podkreśleniu wewnętrznego kącika oka oraz linii wodnej. Trzeba też skorygować niedociągnięcia górnej kreski oraz ją pogrubić.
  5. Ostatnim krokiem jest podkreślenie rzęs maskarą. Idealny wybór to Lash Sensational od Maybelline.

Makijaż kocie oko – przydatne triki

W kocim oku najważniejsza jest perfekcyjna kreska, co niedoświadczonym osobom sprawia ogromną trudność. Na początku warto skorzystać z trików, którymi dzielą się w sieci doświadczeni makijażyści. Najbardziej popularny sposób polega na przyklejeniu kawałka taśmy i połączenie zewnętrznego kącika oka z końcówką brwi. Dzięki temu można narysować wyrazistą i prostą linię. Poza tym na rynku dostępne są szablony (które wystarczy wypełnić na powiece), a nawet naklejki.

Na jakie okazje nadaje się makijaż kocie oko?

Makijaż kocie oko to bardzo uniwersalna propozycja, która w swojej podstawowej wersji znakomicie sprawdzi się na co dzień. Trzeba mieć jednak czas na narysowanie perfekcyjnej kreski. Jeśli masz wprawę albo wesprzesz się szablonem, nie zajmie to jednak wiele czasu. Kocie oko to również wybór na specjalne okazje – sprawdzi się między innymi jako makijaż dla blondynek na ślub. Wtedy warto użyć dodatkowo brzoskwiniowych, miedzianych lub brązowych cieni. Panie o innych niż niebieskie tęczówka oraz odmiennych kolorach włosów także mogą po niego sięgnąć. Kocie oko idealnie pasuje do każdej wieczorowej stylizacji.

Kluczem do wykonania perfekcyjnego kociego oka jest precyzja. Na początku każdy popełnia błędy, ale z biegiem czasu udaje się wypracować idealną kreskę. Efekt jest wart tego trudu.

Archiwum: sierpień 2022
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.