Pingwiny kojarzą się z pociesznymi zwierzętami, które poruszają się charakterystycznym, chwiejnym krokiem. Drzemie w nich jednak o wiele więcej fascynujących cech! Dowiedz się wszystkiego o tych zwierzętach i uczcij w ten sposób Dzień Wiedzy o Pingwinach!

Dzień Wiedzy o Pingwinach 2024 – kiedy jest?

Dzień Wiedzy o Pingwinach – kiedy jest?

Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach przypada na 20 stycznia. To znakomity czas na to, aby bliżej poznać to urocze, arktyczne zwierzę. Powiedz o tym dniu znajomym. Quiz sprawdzający wiedzę o pingwinach będzie świetną zabawą!

Jak dobrze znasz pingwiny?

Czy wiesz, że istnieje aż 17 gatunków pingwinów? Każdy z nich mieszka na południowej półkuli – lecz nie wszystkie na Antarktydzie! Wiele z tych zwierzaków preferuje cieplejsze zakątki Afryki, Ameryki Południowej, a nawet Australii. Te ptaki mogą dorastać od 30 do nawet 130 cm wzrostu. To mała garść informacji, ale masz już bazę, by Dzień Wiedzy o Pingwinach jakoś uczcić!

Dlaczego warto obchodzić Dzień Wiedzy o Pingwinach?

dzień wiedzy o pingwinach infografika

Ponad połowie gatunków pingwinów grozi wyginięcie. Co smutne, to wyłącznie skutek działania ludzi. Dlatego też obchodzenie Dnia Wiedzy o Pingwinach jest tak ważne. Szerzenie świadomości o tych ptakach pomaga zrozumieć ich potrzeby i zachęca do ochrony ich środowiska naturalnego.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)