Dzień Tygrysa 2024 – kiedy jest?

Światowy Dzień Tygrysa przypada na 29 lipca. Święto to zostało ustanowione w 2010 roku w Sankt Petersburgu przez organizację ochrony tygrysów. Celem Międzynarodowego Dnia Tygrysów jest wezwanie całego świata do stworzenia środowiska, w którym populacja tych dzikich kotów mogłaby swobodnie rosnąć.

Jak dużo wiesz o tygrysach?

  • Tygrysy są największymi i najsilniejszymi kotami na świecie. Dorosły samiec może ważyć nawet 300 kg!
  • Te wielkie koty mają ogromne zapotrzebowanie kaloryczne i apetyt. W ciągu jednego posiłku potrafią zjeść aż 40 kg mięsa. 
  • Te zwierzęta nie są szczególnie wybredne – żywią się ptakami, płazami, gadami i ssakami. Potrafią upolować nawet słonia!
  • W ciągu ostatnich 100 lat wyginęły 3 z 8 gatunków tygrysa. Populacja tych dzikich kotów zmniejszyła się ze stu tysięcy do zaledwie trzech tysięcy!

Międzynarodowy Dzień Tygrysa – co możesz zrobić, by pomóc?

Międzynarodowy Dzień Tygrysa – co możesz zrobić, by pomóc?

Warto szerzyć świadomość potrzeby ochrony tych niesamowitych zwierząt. W Dzień Tygrysa wesprzyj WWF lub inną organizację dbającą o przywrócenie równowagi w środowisku naturalnym. Możesz też szerzyć wiedzę o tygrysach – zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Dzięki temu starania o podwojenie populacji tygrysów staną się znacznie bardziej skuteczne!

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)