Dzień Szczura 2024 – kiedy jest?

Światowy Dzień Szczura przypada na 4 kwietnia. Była to jedyna data, która w jakikolwiek sposób kojarzy się z tzw. ratlistą. Co to takiego? To najstarsza lista mailingowa poświęcona szczurom domowym, która zrzesza miłośników szczurów hodowlanych z całego świata. Ustanowienie Dnia Szczura miało na celu uhonorowanie tych zwierząt i ich pozytywnych cech oraz samej ratlisty.

Światowy Dzień Szczura – uprzedzenia a fakty

Dzień Szczura infografika

Już od czasów średniowiecza szczury kojarzyły się z brudem, chorobami i śmiercią. Jednak są to bardzo inteligentne zwierzęta:

  • Mają wyostrzone zmysły i okazują przywiązanie do swojej rodziny. Jeśli zaadoptujesz szczura hodowlanego, pokocha cię całym swoim sercem! W Dzień Szczura podaruj mu ulubiony, ale zdrowy smakołyk.
  • Szczura charakteryzują niesamowite zdolności adaptacyjne. Gryzoń potrafi dostosować się praktycznie do każdej sytuacji. Szczury spotkasz na wsiach, a także w małych i dużych miastach.
  • Te zwierzęta domowe szybko się uczą i są niezwykle lojalne.
Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)