Dzień Sępa 2024 – kiedy jest?

Dzień Sępa to święto ruchome, które obchodzimy zawsze w pierwszą sobotę września. Ustanowiły go dwie współpracujące ze sobą organizacje – Birds of Prey Programme of the Endangered Wildlife Trust w Afryce Południowej oraz angielska Hawk Conservancy Trust. W Polsce jest to dość mało znane święto. Tym bardziej więc warto szerzyć wiedzę o nim i o samych sępach!

Sępy i ludzie – jak obchodzić Dzień Sępa?

Sępy i ludzie – jak obchodzić Dzień Sępa?

Te ptaki nie cieszą się szczególnym uznaniem ani sympatią. Znane głównie ze swojej diety. Jak wiadomo, ci padlinożercy nie są szczególnie lubiani. W rzeczywistości, przyczyniają się do skutecznego uprzątania środowiska naturalnego. Co ważne, powstrzymują rozprzestrzenianie się wielu chorób. Niestety, wiele gatunków dziś stoi na granicy wyginięcia.Międzynarodowy Dzień Sępów ma zmienić nastawienie do tych ptaków. W Dzień Sępa organizacje ochrony ptaków drapieżnych szerzą wiedzę o tych niesamowitych ptakach. Wybierz się do ZOO i dowiedz się o nich więcej!

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)