Dzień Węża 2024 – kiedy jest?

Światowy Dzień Węża przypada na 16 lipca. Wiele osób nie darzy tych zwierząt szczególną sympatią. Jednak przez setki lat gady te były czczone jako boskie zwierzęta. Dalecy kuzyni dinozaurów to niezwykłe zwierzęta, które z pewnością zasługują na uwagę.

W Dzień Węża poznaj te mało zawiłe fakty!

W Dzień Węża poznaj te mało zawiłe fakty!
  • Na świecie żyje aż 3500 gatunków węży. Z tego 600 jest jadowitych, a tylko 200 poważnie zagraża człowiekowi. Na terenie Polski można spotkać jedynie 4 gatunki węży – wszystkie są objęte ścisłą ochroną.
  • Duża niechęć do węży wiąże się z ich przedstawieniami w Biblii i popkulturze. Są to jednak pożyteczne i w dużej mierze niegroźne dla człowieka stworzenia.
  • Węże można spotkać nie tylko w ZOO i dzikich zakątkach świata. Wystarczy zagłębić się chociażby w popularną serię o Harrym Potterze – znajdziesz tam nawet węże, które potrafią rozmawiać z ludźmi.

Nie musisz mieć jednak czarodziejskich zdolności, by lepiej zrozumieć te gady. W Dzień Węża dowiedz się więcej o tym, co mogą zrobić ludzie, by chronić ich naturalne miejsca zamieszkania. Syków na te słowa i wicia się w wykrętach nie przyjmujemy!

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)