Noc Nietoperzy 2024 – kiedy jest?

Międzynarodowa Noc Nietoperzy to coroczne święto, które przypada na noc pomiędzy ostatnią sobotą a niedzielą sierpnia. To wydarzenie powstało wraz z ideą Porozumienia o ochronie populacji europejskich nietoperzy. Te ustalenia pomiędzy państwami Europy zostały zawarte w 1991 roku i obecnie obejmują 36 krajów. Nietoperze są niezwykle skuteczne w utrzymywaniu bioróżnorodności i wybijaniu szkodników, więc troska o nie nie dziwi.

Obchody Nocy Nietoperzy

Obchody Nocy Nietoperzy

Nie bez powodu zwierzęta te honoruje się w nocy, nie w dzień. Jak każdy wie, są to stworzenia, które budzą się po zmroku. Noc Nietoperzy ma na celu przybliżyć ludziom te ssaki i sprawiać, by uprzedzeń było coraz mniej. Wiele instytucji organizuje w tym czasie ciekawe imprezy edukacyjne.

Noc Nietoperzy w kulturze

Wiesz, że noc nietoperzy to nie tylko święto tych latających stworzeń? Istnieje też film o takim tytule oraz książka „Noc nietoperzy”. Co ciekawe, jest poświęcona popularnej grze komputerowej Minecraft.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)