Dzień Geparda to doskonały moment, aby zwrócić uwagę na zagrożenia czyhające na to zwierzę. Gepardy znane są ze swojej szybkości. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć!

Dzień Geparda 2024 – kiedy jest?

Dzień Geparda 2022 – kiedy jest?

Międzynarodowy Dzień Geparda obchodzony jest 4 grudnia. Te piękne, dzikie koty należą niestety do zwierząt zagrożonych wyginięciem. W ich święto warto dotrzeć z tą informacją do jak największej liczby odbiorców. Pomóż chronić gepardy, wspierając organizacje ochrony przyrody i dzikich kotów.

Ciekawostki, którymi zabłyśniesz w Dzień Geparda

Ciekawostki, którymi zabłyśniesz w Dzień Geparda
  • Te dzikie koty osiągają prędkość do 120 km/h! Potrafią rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3 sekundy. Jest to światowy rekord wśród wszystkich zwierząt lądowych.
  • Podczas biegu gepard dłużej znajduje się w powietrzu niż na ziemi. Jego smukłe ciało pozwala mu skakać na odległość nawet do 7 metrów. Może w Dzień Geparda spróbuj go naśladować, np. skacząc w dal? O pobicie jego wyniku nie będzie łatwo!
  • Gepardy to jedyne wielkie koty, które nie ryczą i nie potrafią chować swoich pazurów.
  • Mimo swoich niesamowitych zdolności w biegach, rzadko osiąga takie prędkości. Poluje zazwyczaj z prędkością 50 km/h i łapie mniej niż połowę upatrzonych zdobyczy.
Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)