Poszukiwana 10-latka była wyziębiona i trafiła do szpitala. Lekarze po wykonaniu rutynowych badań stwierdzili, że jej zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rosja: pies i człowiek, czyli historia pięknej przyjaźni

Zagraniczne media informują o niezwykłej historii przyjaźni psa i dziewczynki. 10-latka z Uglegorska na Sachalinie zaginęła. Sytuację pogarszała panująca na zewnątrz aura, ponieważ panował duży mróz, któremu towarzyszyły zawieje i zamiecie śnieżne. Rodzice zgłosili zaginięcie dziecka. Istotną wskazówką przekazaną służbom mundurowym i wolontariuszom była informacja, że dziewczynka bardzo lubi zwierzęta. Fakt ten potwierdziły zeznania świadków, którzy w rozmowie z policjantami przyznali, że widzieli dziecko, bawiące się z psem.

Rosja: pies dał schronienie dziecku

Następnego dnia nastąpił przełom. Po kilkunastu godzinach poszukiwań popołudniu i nieprzespanej nocy akcja zakończyła się sukcesem i odnaleziono zgubę. Jeden z wolontariuszy zajrzał do psiej budy na podwórku nieopodal domu dziewczynki i tam odnalazł ją wtuloną w czworonoga. 10-latka była wyziębiona i została odwieziona do szpitala, gdzie lekarze nie stwierdzili zagrożenia dla zdrowia i wkrótce mogła ona wrócić do domu.

Źródło: PAP
Źródło zdj. głównego: fot. ilustracyjna Pexels.com

Archiwum: styczeń 2022
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.