Do niecodziennej sytuacji doszło w Warszawie w poniedziałek 21 czerwca. Kierowca autobusu linii 154 zatrzymał pojazd z pasażerami, aby pomóc przechodzącemu przez jezdnię jeżowi. Mężczyzna przetransportował zwierzę na drugą stronę ulicy w czym pomogła mu… tablica z numerem linii.

W poniedziałek wieczorem kierowca stołecznego autobusu linii 154 podczas wykonywania kursu zauważył poruszającego się po ulicy jeża. Pan Marcin obawiając się, że może przejechać zwierzę, zatrzymał pojazd wypełniony pasażerami i przeniósł ssaka w bezpieczne miejsce co uwieczniła jedna ze współpasażerek autobusu:

Nagranie zostało opublikowane przez warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe:

„Dokąd nocą tupta jeż? Tego nie wiemy, ale wiemy, że bezpiecznie przeprawił się przez ulicę dzięki pomocy naszego kierowcy!” – napisał przewoźnik w poście udostępnionym na Facebooku.

Jeże łatwo przystosowały się do życia w mieście, jednak ich nocna aktywność sprawia, że są narażone na liczne niebezpieczeństwa m.in. ze strony kierowców, którzy mogą nie zauważyć zwierząt.

Warszawa udowodniła w ostatnim czasie jak bardzo chroni zwierzęta przechodzące przez ulice. Pod koniec kwietnia policja chwilowo wstrzymała ruch na Wisłostradzie, która należy do najważniejszych i najbardziej ruchliwych tras w stolicy. Wszystko po to, by rodzina nurogęsi bezpiecznie przedostała się z Łazienek Królewskich do Wisły:

Archiwum: czerwiec 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.