Do końca maja przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej, ekolodzy z Klubu Gaja będą zbierali makulaturę. Zebrane środki ze sprzedaży surowca zostaną przeznaczone na ratowanie i leczenie podopiecznych, które znajdują się pod opieką organizacji. Jak do tej pory zebrano 21 t.

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest już w w Bielsku-Białej tradycją. W tym roku odbywa się już po raz 15. Podczas poprzedniej edycji zebrano 21 t. Wiele wskazuje na to, że wynik ten zostanie poprawiony podczas tegorocznej zbiórki, ponieważ na tę chwilę zebrano dokładnie tyle samo makulatury, a do końca kampanii pozostał jeszcze tydzień. Pieniądze ze sprzedaży tworzywa Klub Gaja przeznaczy w całości na koszty m.in. utrzymania, leczenia, terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej i dentystycznej uratowanych koni.

Do 31 maja pod bielską galerią znajdować się będzie specjalnie oznakowany kontener, który zostanie zabrany przez lokalną firmę EkoWtór – jednego z partnerów akcji.

Mieszkańcy Bielska-Białej i okolic chętnie wspierają kampanię

O tym jak wielką popularnością cieszy się działalność Klubu Gaja mówi jeden z przedstawicieli stowarzyszenia, Jarosław Kasprzyk:

„To już 15. taka zbiórka makulatury. Bardzo cieszy, że akcja cały czas spotyka się z dużym pozytywnym odzewem i zaangażowaniem mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy niejednokrotnie zbierają makulaturę przez dłuższy czas, aby przekazać ją Klubowi Gaja i wesprzeć w ten sposób utrzymanie uratowanych przez nas koni”.

Klub Gaja od ponad 30 lat działa na rzecz ochrony środowiska i praw zwierząt. Przez cały okres działalności stowarzyszenie uratowało mnóstwo koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Wśród obecnych zwierząt pod opieką klubu znajduje się m.in. 23-letnia klacz White Lady oraz jej rówieśnik Pegaz.

Archiwum: maj 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.