Nietypowe zachowania zwierząt zawsze budzą nasze zdziwienie. Niezwykłej sytuacji tego rodzaju doświadczył pewien mężczyzna, gdy postanowił pomóc zdezorientowanemu leniwcowi. Do sieci trafiło wideo, na którym można zobaczyć zaskakującą reakcję uratowanego zwierzęcia.

Zagrożone życie leniwców

Leniwce to zagrożone wyginięciem zwierzęta, zamieszkujące las równikowy Ameryki Północnej oraz Środkowej. Ich nazwa odnosi się oczywiście do spokojnego, powolnego trybu życia oraz poruszania się. Nie każdy jednak wie, że zwierzęta te są zagrożone także przez wolne tempo ewolucyjne, co dodatkowo zagraża im w związku z wycinaniem lasów równikowych. Leniwce nie są w stanie szybko przystosować się do innego środowiska. Tym bardziej nie dziwi reakcja mężczyzny, który postanowił pomóc jednemu z przedstawicieli tego gatunku.

Ten spacer mógł zakończyć się źle

Jeśli kiedykolwiek widziałeś leniwca na filmie, z pewnością musisz zdawać sobie sprawę jak długo może zająć mu przejście przez ulicę. Jeden z osobników próbował pewnego dnia przekroczyć ruchliwą drogę, na dodatek w godzinach szczytu. Wszystko mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie pomoc wspomnianego mężczyzny.

Do sieci trafiło wideo, na którym widzimy, jak 50-letni Jose Aldenizio przenosi leniwca na drugą stronę drogi, którą ten próbował przekroczyć.

Reakcja leniwca? Bezcenna!

Jednak nie ludzka dobroć, ale reakcja zwierzęcia jest najbardziej zaskakująca. Mężczyzna po przeniesieniu leniwca na drugą stronę ulicy, pomachał mu. Co zaskakujące, zwierze postanowiło ten gest odwzajemnić!

Ten film trzeba po prostu zobaczyć:

https://youtube.com/watch?v=S9hov8wcsOQ
Archiwum: kwiecień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.